Naujienos     Foto  
TVK savitarnos svetainė  Vardas:    Slaptažodis:  
Pagrindinis meniu
  Naujienos 
  Foto
  TVK AIS
  TVK paštas
TVK
 Bevielis internetas
 Internetas
 Kabelinė televizija
 Optinis internetas
 Papildomos paslaugos
 Kontaktai
Dienos vaizdelis
Automobilių kroso čempionatas
Renginiai Tauragėje
2021 Kovas
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
  Konferencijoje - apie gyventojų apsaugą branduolinės, AE avarijos bei kitais atvejais
Tauragės gaisrininkų asociacijos iniciatyva ir vėl rinktasi Kęsčiuose- kaimo bendruomenės „ Elbenta“ patalpose – šį kartą čia rengta konferencija apie gyventojų apsaugą branduolinės ar AE avarijos atveju, kalbėta apie skalūnų dujų gamybą Lietuvoje. Prieš konferenciją asociacijai perduotas gaisrinis automobilis.

Nevyriausybinių ir valstybinių organizacijų atstovai, politikai, akademinė bendruomenė ir šia tema besidomintys piliečiai birželio 14-ąją pakviesti į konferenciją Kęsčiuose . Konferencijos tema- gyventojų apsauga AE avarijos atveju, savivaldybės atsakingų institucijų veiksmai , įvykus branduolinei avarijai.
Svečius sutikęs bei darbotvarkę pristatęs Tauragės gaisrininkų asociacijos prezidentas Vladas Liekis, pirmiausia visus pakvietė įsitikinti, kad priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba tęsi duotus pažadus – kaip ir žadėta pirmai įkurtai gaisrininkų asociacijai įteiktas gaisrinis automobilis, kuris bus panaudotas mokymo tikslams.

Kiek vėliau skubėta į bendruomenės salę. Po dalyvių registracijos, darbotvarkės pristatymo, muzikinių pasveikinimų, į sceną kviesti lektoriai. Pradžioje kiek streikuojant naujai įsigytai aparatūrai, apie šioje gyvenvietėje įsikūrusią bendruomenę tik kuo geriausius žodžius tarė atvykę svečiai, trumpai pakalbėta apie saugų eismą, apie pačių žmonių suvokimą, kad savo saugumu reikia rūpintis ir patiems, dalinti lankstinukai, atšvaitai.

Netruko pereiti ir prie pagrindinės konferencijos temos – galimus pavojus- branduolinės, AE avarijos, radijacijos. Aiškinta kaip žmonėms reikia elgtis vienu ar kitu atveju.
Konferencijos tikslas – pažvelgti į kritinius atominės energetikos aspektus ir aptarti pagrindines problemas įvykus nelaimei. Kiek svarbus gyventojų informavimas- sirenos, patarimai, maisto atsargų ruošimas, evakuacijos vietos.
„Ne mažiau svarbūs ir visų savivaldybės atsakingų institucijų veiksmai įvykus branduolinei avarijai“- antrino ir konferencijos lektorius Tauragės r. sav. Administracijos vyriausias specialistas Vidmantas Paliakas. Pabrėžta, kad branduolinės avarijos nepripažįsta valstybių sienų, todėl būtini ir bendri tarptautinės bendruomenės veiksmai.

Diskusijos nerimo ir skaitant pranešimą apie skalūnų dujų gamybą Lietuvoje. Žygaičių krašto gyventojai kategoriški , vieningi ir pasirengę kovoti, kad jų žemėse kasinėjimų nebūtų.
Net kelias valandas trukusios konferencijos metu informuota, kad įvykus avarijai atominėje elektrinėje gyventojai būtų informuoti sirenų kauksmu, o vėliau per radiją ir televiziją gautų tikslią informaciją ir patarimus, kaip elgtis. Valstybės institucijos yra parengusios planus, pagal kuriuos būtų organizuojama gyventojų apsauga, tačiau gyventojai ir patys turėtų rūpintis savo saugumu ir žinoti, kaip elgtis tokios avarijos atveju. Susirinkusiems pristatytos ir naujausios informavimo informacinės sistemos, kviesta diskutuoti, klausti bei išsakyti savo nuomonę konferencijoje išdėstyta tema.

 Data: 2013-06-18 , Komentarų: 0
 Parašyti komentarą
Komentarai  
  
 [ 2013-08-29 ]  Klausimas:
 Ar žiūrėsite Europos vyrų krepšinio čempionatą?
Taip, būtinai
Žiūrėsiu, jei turėsiu laiko
Seksiu naujienas internete
Krepšiniu nesidomiu
Komentarų: 0 ]  [ Balsų: 155 ]
Balsavimų archyvas
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB 'TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS' nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.