Naujienos     Foto  
TVK savitarnos svetainė  Vardas:    Slaptažodis:  
Pagrindinis meniu
  Naujienos 
  Foto
  TVK AIS
  TVK paštas
TVK
 Bevielis internetas
 Internetas
 Kabelinė televizija
 Optinis internetas
 Papildomos paslaugos
 Kontaktai
Dienos vaizdelis
Tauragės miesto šventė
Renginiai Tauragėje
2021 Kovas
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
  Tauragėje rengtoje Antaninių ir aviacijos šventėje nestigo nei dalyvių, nei žiūrovų
Šalia Tauragės esančiame aeroklube savaitgalį ir vėl šurmuliavo Antaninių bei gražiai į ją įsiliejanti Aviacijos šventė. Susirinkus gausybei žiūrovų bei dalyvių ,jau tradicinėje tapusioje šventėje nestigo nei įspūdingų pasirodymų danguje , nei smagaus šurmulio ant žemės.

Šeštadienio popietę ne vienas tauragiškis bei aplinkinių kaimelių gyventojas skubėjo Sartininkų kryptimi- Girininkų kaime Tauragės aeroklube vėl rengta tradicine tapusi Antaninių ir Aviacijos šventė.
Jau atvykus, pievoje išrikiuoti automobiliai liudijo, kad nei dalyvių, nei žiūrovių čia tikrai nestinga, juolab, kad ir oras puikus, ir įspūdingų pasirodymų žadėta.
Beje, Antaninės šiame krašte anksčiau reiškė ir šienapjūtės pradžią. Tad vos startavus šventei, po oficialių kalbų, sveikinimų, Antanų pagerbimo ne vienas kviestas išbandyti ir dalgio aštrumą. Rajono meras, Žygaičių seniūnas, Antanas ir šiaip vienas kitas nebijantis savo gebėjimus pievoje pademonstruoti, prieš žiūrovų minią bei blygsiančius fotoaparatus bandė įrodyti, kad nupjauti tiesią pradalgę ne taip ir sunku.
Po žolės pjovimo dalgiais visų atvykusiųjų akys nukrypo į dangaus platybes- surengtas aviacijos klubų ir svečių prisistatymas bei jų speciali programa ore. Padangėje vienas po kito ėmė zvimbti atskrendantys nedideli dviviečiai, keturviečiai lėktuvai, netgi kariniai naikintuvai.

Akrobatiniai skrydžiai lėktuvais, skirtais mokymui ir varžyboms – programa sudaryta iš Freestyle‘o ir klasikinių akrobatinio skraidymo figūrų kompozicijos : persivertimai per sparną ir pervedimai į plokščią suktuką, suktukinės statinės vertikalėje, kilpos ir kiti manevrai ne vieną žiūrovą vertė aikčioti ir negailėti plojimų pilotams.
Vis populiaresni tiek visame pasaulyje, tiek Lietuvoje tampa ir ultralengvieji malūnsparniai, kurių būta ir šioje šventėje. Triukus ore demonstravo patyręs malūnsparnio pilotas Aurimas Bezaras, skraidyti pradėjęs būdamas moksleiviu, laimėjęs ne vieną čempionatą, įkūręs Rojūnų aerodromą savo sodyboje. Pasirodymais žavėjo ir atsargos pulkininkas leitenantas tauragiškis Eltonas Meleckis- Europos ir Pasaulio akrobatinio skraidymo vicečempionas, kitų garbių titulų laimėtojas. Varžybose Eltonas skraido vienu geriausių pasaulyje akrobatiniu lėktuvu Su- 26M. Piloto skraidymo patirtis – apie 2400val.
Nemažiau susižavėjimo šūksnių sulaukė iš lėktuvų šokę bei manevringai nusileidę parašiutininkai. Pasak vieno pirmųjų ant žemės nusklendusio vieno iš Klaipėdos parašiutininkų klubo steigėjo ir nario, asociacijos šuolių nuo nejudamų objektų nario Roberto Justo Rezgevičiaus, daugeliui sunku atsispirti dangaus žavesiui, skraidymas- ir pramoga ir rimtas pasiruošimas.
Po pilotų pasirodymų laikytasi pažado paskraidinti šventės dalyvius- pirmiausia šią atrakciją išbandė rajono meras, bei tie, kuriems dangaus platybės nesvetimos iš anksčiau . Jiems nestigo nei drąsos, nei įspūdžių, nei patarimų, kad šį malonumą išbandyti tikrai verta.

Šventėje atrakcijų, pasirodymų netrūko ne tik ore, bet ir ant žemės. Tauragės gaisrininkų asociacija ir Tauragės apskrities Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba leido pajusti senų laikų dvasią – teatralizuotai pademonstruota kaip gaisrai buvo gesinami anksčiau- į įvykio vietą skubėta su arkliais, dviračiais. Įsitikinome, kiek pažengta į priekį šiandien - gaisriniai automobiliai, spec. skafandrai, paruošta ir apmokyta ugniagesių komanda, kurių pavyzdžiu seka ir jaunoji karta.

Neužmiršti ir mažiausieji šventės dalyviai- jiems ant kalvos surengtas piešinių konkursas.

Kol vyko pasirodymai, scenoje netilo muzika, į ratelius kviesti šventės dalyviai, prie nukrautų vaišių stalo vos spėjo suktis gausus būrys šeimininkių, kepančių blynus, verdančių šiupinį bei vaišinančių namine gira.

Besivaišindami, apžiūrėdami lėktuvų ekspozicijos, besiklausydami nuotaikingų Tauragės kultūros centro ir Tauragės rajono bendruomenių koncerto, šventės dalyviai namo neskubėjo – kas pageidavo paskraidyti akrobatiniais lėktuvais, kas vaišinosi gardžiais patiekalais, kas bendravo su šventės šeimininkais- Kęsčių bendruomenės pirmininke Laimute Sugintiene, jos pavaduotoju Vladu Liekiu bei Tauragės aeroklubo savininku Kostu Bastakiu. Šiems žmonėms už tradicine tampančią Antaninių šventę, gražų aplinkinių miestelių bei kaimų bendruomenių susibuvimą, ranką spaudė ne vienas šventės dalyvis.

Smagi šventė , pasak jos organizatorių, būtinai visus būrin pakvies ir kitąmet.

 Data: 2013-06-19 , Komentarų: 1
 Parašyti komentarą
Komentarai  
    Romualdas   [ 78.61.124.33 ] | 2013-06-20 14:50:12 |
Gražus reportažas ) Šaunuoliai!
  
 [ 2013-08-29 ]  Klausimas:
 Ar žiūrėsite Europos vyrų krepšinio čempionatą?
Taip, būtinai
Žiūrėsiu, jei turėsiu laiko
Seksiu naujienas internete
Krepšiniu nesidomiu
Komentarų: 0 ]  [ Balsų: 155 ]
Balsavimų archyvas
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB 'TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS' nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.