Naujienos     Foto  
TVK savitarnos svetainė  Vardas:    Slaptažodis:  
Pagrindinis meniu
  Naujienos 
  Foto
  TVK AIS
  TVK paštas
TVK
 Bevielis internetas
 Internetas
 Kabelinė televizija
 Optinis internetas
 Papildomos paslaugos
 Kontaktai
Dienos vaizdelis
Automobilių kroso čempionatas
Renginiai Tauragėje
2021 Sausis
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  Jungtis prie Judriosios savaitės bei saugoti švarią aplinką kviečiami ir tauragiškiai
Rugsėjo 16-ą dieną startavo Judrioji savaitė- tradicinė Europos miestų akcija, kurios tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti gyventojus, ypač miestiečius, išsaugoti švarią aplinką. Nors vieši renginiai, raginantys jungtis prie akcijos, mūsų mieste šiemet ir nerengiami, tauragiškius kviečiame bent savaitę automobilius išmainyti į dviračius ar pasivaikščiojimą pėsčiomis.

„Švarus oras – tai tavo judėjimas“ – toks šiemetinės Europos Judriosios savaitės šūkis. O Judrioji savaitė, kurios tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai, raginti gyventojus pasirūpinti šiandiena, savo aplinka, savo sveikata, švaria aplinka, startavo jau vakar- rugsėjo 16 –ąją.
Kaip kiekvienais metais, taip ir šiemet, kviečiant prisijungti prie akcijos, išsikeliamas ir šūkis . Judėjimas ir švarus oras- kiek jie gali eiti drauge, ar įmanoma gyventojus bent savaitei paskatinti atsisakyti savo automobilio, važiuoti bent jau viešuoju transportu , vėl atrasti dviratį , smagų pasivaikščiojimą pėsčiomis?
Daug kas kaip argumentą pateiks ir ne itin palankias oro sąlygas- rudeninis lietus, vėjas, temstantys vakarai... Tačiau tai tik pasiteisinimas. Juk sakoma- nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga ir netinkama nuotaika.
Tad ir laikantis šio principo bei suvokiant, kad švaria aplinka reikia rūpintis jau dabar, bent savaitei kviečiame atsisakyti transporto priemonių, netausojančių mus supančios aplinkos.
Akcijoje, kuriai prigijo Europos Judriosios savaitės pavadinimas, šiemet dalyvaus per pusantro tūkstančio Europos ir pasaulio miestų. Bus tikrinama, ar automobilių išmetami teršalai neviršija nustatytų normų, vyks žygiai dviračiais, įvairūs konkursai, koncertai ir kt.- kiekviena savivaldybė spręs, kokius renginius organizuoti.
Sumanymas kartą per metus skelbti akciją „Mieste – be savo automobilio“ kilo 1998 m. Prancūzijoje. Jį greitai perėmė ir kitos šalys. Parėmė Europos Komisija, pasižadėjusi talkinti organizuojant tarptautinę akciją. Dienos be savo automobilio sėkmė paskatino akciją išplėtoti ir ją rengti visą savaitę.
Ir mes, tauragiškiai, tikimės, kad geri pavyzdžiai užkrečia ir kad Tauragės rajono savivaldybė , organizuodama renginius, žygius dviračiais ar panašiai prisidės prie šios akcijos ir ragins kraštiečius gyventi sveikiau.
 Data: 2013-09-18 , Komentarų: 0
 Parašyti komentarą
Komentarai  
  
 [ 2013-08-29 ]  Klausimas:
 Ar žiūrėsite Europos vyrų krepšinio čempionatą?
Taip, būtinai
Žiūrėsiu, jei turėsiu laiko
Seksiu naujienas internete
Krepšiniu nesidomiu
Komentarų: 0 ]  [ Balsų: 155 ]
Balsavimų archyvas
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB 'TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS' nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.