Naujienos     Foto  
TVK savitarnos svetainė  Vardas:    Slaptažodis:  
Pagrindinis meniu
  Naujienos 
  Foto
  TVK AIS
  TVK paštas
TVK
 Bevielis internetas
 Internetas
 Kabelinė televizija
 Optinis internetas
 Papildomos paslaugos
 Kontaktai
Dienos vaizdelis
Automobilių kroso čempionatas
Renginiai Tauragėje
2021 Kovas
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
  Tauragėje minėta Gedulo ir Vilties diena
Tauragės geležinkelio stotyje, Kančių namų kiemelyje ir vėl liepsnoja žvakės, padėti gėlių vainikai, dar neišblėso išsakyti prisiminimai apie trėmimus, Sibiro platybes. Čia kaip ir kasmetminėta Lietuvai skaudi data- Gedulo ir Vilties diena.

Prisimenant šimtus tūkstančių ištremtų, nukankintų, tremtyse mirusių tautiečių, Gedulo ir Vilties dienos renginiai organizuoti ir Tauragėje. Tradiciškai po Šv. Mišių Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje rinktasi geležinkelio stotyje, iš kurios dar prieš karą pradėti tremti lietuviai į Sibiro platybes.
Gražia ir ne vieno širdį sugraudinusia improvizacija skaityti prisiminimai, dainomis, palinkėjimais pagerbti šalies patriotai, dalyvavę Laisvės kovų sąjūdyje, neišsižadėję kilnių idealų, nesilenkę, nepataikavę okupantams, todėl ir išvežti į svetimos šalies platybes, amžino įšalo vietas.

Tremtis - nepamirštamas mūsų šalies istorijos puslapis. Dar turime šio laiko liudininkų. Jaunoji karta apie tremtį žino iš jų pasakojimų, vadovėlių, savojo kaimo istorijos.
Kaip teigė ne vienas, dalyvavęs Gedulo ir Vilties minėjime Tauragėje , tremtis pasiglemžė tuos, kurių Lietuvai reikėjo labiausiai: inteligentus, šviesuolius, aktyviausius Nepriklausomos Lietuvos kūrėjus.
Rėžimas déjà kliudė beveik kiekvieną šeimą, negailestingai griovė žmonių gyvenimus. Kai kurie iš jų sugebėjo grįžti. Todėl norėtųsi šią dieną vadinti ne tik Gedulo, bet ir Vilties diena. Mūsų viltis – tikėti, kad tremtis niekada nepasikartos...
Dėdami gėles, uždegdami žvakes, pagerbdami tylos minute tuos, kurie niekad nebegrįš ,dar kartą įrodom, kad tautos atmintis yra nemirtinga, kad esame atsakingi už tai, už ką sumokėta brangiausiai – gyvybės kaina.

Tai atsispindėjo ir Tauragės kultūros centro tremtinių choro “ Tremtinys” atliekamose dainose, ir sakytose kalbose, prisiminimuose. Šiandien gyvename viltimi, kad tokie tragiški įvykiai daugiau nepasikartos.

Susikaupimo minutė, padedant gėles, uždegant žvakutes , surengta ir Kančių namų kiemelyje.

 Data: 2013-06-18 , Komentarų: 1
Skaityti komentarus   Parašyti komentarą
  
 [ 2013-08-29 ]  Klausimas:
 Ar žiūrėsite Europos vyrų krepšinio čempionatą?
Taip, būtinai
Žiūrėsiu, jei turėsiu laiko
Seksiu naujienas internete
Krepšiniu nesidomiu
Komentarų: 0 ]  [ Balsų: 155 ]
Balsavimų archyvas
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB 'TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS' nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.