Naujienos     Foto  
TVK savitarnos svetainė  Vardas:    Slaptažodis:  
Pagrindinis meniu
  Naujienos 
  Foto
  TVK AIS
  TVK paštas
TVK
 Bevielis internetas
 Internetas
 Kabelinė televizija
 Optinis internetas
 Papildomos paslaugos
 Kontaktai
Dienos vaizdelis
Tautinių šokių šventė
Renginiai Tauragėje
2021 Kovas
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
  Turgavietėse vis gausesnis lietuviškų daržovių ir uogų pasirinkimas
Vasara pradeda dalinti savo dovanas- Tauragės miesto turgavietėse kasdien didėja lietuviškų uogų bei daržovių pasiūla. Pirkėjus džiugina pastebimai atpigusios lietuviškos braškės, agurkai, atsirado mišku kvepiančių žemuogių, šviežių bulvių bei šiųmečio medaus.

Šviežūs vaisiai, uogos bei daržovės- vitaminų šaltinis. Kada gi, jei ne vasarą, o taip pat ir rudenį, turime puikią galimybę sustiprinti savo organizmą šiomis žmogui itin reikalingomis mineralinėmis medžiagomis. Pirmasis vasaros mėnuo- birželis- jau įpusėjo, tad pasidairėme po Tauragės turgavietes, norėdami sužinoti kokį šviežių vaisių, uogų bei daržovių asortimentą pirkėjams siūlo prekeiviai ir vaisių, daržovių augintojai.
Tiesa, šiųmečio, lietuviško derliaus vaisių ant turgavietės prekystalių dar nerasite. O štai kasdien gausėjanti lietuviškų uogų bei daržovių pasiūla jau džiugina pirkėjus. Kad Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje įsikūręs vadinamasis Ūkininkų turgelis pirkėjų tarpe populiarus, įsitikinome tik čia užsukę. Vakar, ankstyvą pirmadienio rytą, turgavietė šurmuliavo nuo prekeivių ir pirkėjų gausos. Didžioji dauguma pirkėjų ieško išsiilgtų lietuviškų braškių, kuriomis, pasak prekiautojų, dar galėsime mėgautis kone tris savaites. Beje, vietinių augintojų braškėmis, šiemet pradėta prekiauti vėliau nei įprastai- tik praėjusią savaitę. Dabar šių braškių kaina tikrai nėra didelė- 6 litai už kilogramą.

Beje, lietuviškos braškės, bent dabartiniu metu, baigia išstumti nuo prekystalių atvežtines- lenkiškas braškes. Gi savas- lietuviškas- žmonės perka mieliau. Pirkėjus džiugina ir kitas lietuviško derliaus asortimentas. Jie noriai perka šviežius kopūstus, agurkus, ridikėlius, naujojo derliaus burokėlius ir tik prieš 3- 4 dienas atsiradusias šviežias lietuviškas bulves. Kilogramas šviežių bulvių vakar turgavietėje kainavo nuo 2,50 iki 3,50 Lt. Tokia pati kaina puikavosi ir prie importinių- iš Italijos atvežtų bulvių. Už agurkų bei šviežių kopūstų kilogramą prekiautojai prašė vienodai- po 4 litus.
Kantriai ieškojome turgavietėje lietuviškų trešnių bei mišku kvepiančių žemuogių. Deja, mūsų trešnės dar, veikiausia, neprinoko- jų taip ir neradome. O už lenkiškų trešnių kilogramą dar vis tenka mokėti nemenkus pinigėlius- 10 litų. Jau nebesitikėjome rasti ir žemuogių. Tačiau, atokiau nuo prekystalių aptikome ir šių uogų- tik surinktomis žemuogėmis prekiavo jauna mama su savo sūneliu. Deja, pasak jaunojo uogautojo, žemuogėles perka vangiai.
Šiųmečio medaus puslitris Ūkininkų turgelyje vakar kainavo 17 litų. Gardus, su šviežiu medumi itin tinkantis varškės sūris- 5 litai. Įsigysite ten ir kitų gėrybių prisotintų vitaminais- špinatų, rūgštynių, rabarbarų, nusipirksite kiaušinių, aliejaus, pyragų, žuvies bei mėsos gaminių. Šviežių daržovių bei vaisių tauragiškiai gali rasti ir Gedimino gatvėje. Čia- už IKI prekybos centro vasaros gėrybių nusipirkti siūlo prekeiviai bei sodininkai. Asortimentas čia taip pat nemenkas- naujojo derliaus agurkai, burokėliai, ridikėliai, salotos, tik ką nuskinti svogūnų laiškai, bulvės, trešnės bei, žinoma, braškės.
Taigi, vasara vis dosniau dalina savo dovanas. Praeis dar savaitė kita ir šviežių vaisių, uogų bei daržovių pasiūla taps dar gausesne. Tad nepraleiskime progos sustiprinti savo organizmą vitaminais bei pasimėgaukime uogomis, kurių, neilgai trukus, deja, ant turgaus prekystalių jau neberasime.
 Data: 2013-06-19 , Komentarų: 0
Skaityti komentarus   Parašyti komentarą
  
 [ 2013-08-29 ]  Klausimas:
 Ar žiūrėsite Europos vyrų krepšinio čempionatą?
Taip, būtinai
Žiūrėsiu, jei turėsiu laiko
Seksiu naujienas internete
Krepšiniu nesidomiu
Komentarų: 0 ]  [ Balsų: 155 ]
Balsavimų archyvas
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB 'TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS' nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.