Naujienos     Foto  
TVK savitarnos svetainė  Vardas:    Slaptažodis:  
Pagrindinis meniu
  Naujienos 
  Foto
  TVK AIS
  TVK paštas
TVK
 Bevielis internetas
 Internetas
 Kabelinė televizija
 Optinis internetas
 Papildomos paslaugos
 Kontaktai
Dienos vaizdelis
Automobilių kroso čempionatas
Renginiai Tauragėje
2021 Kovas
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
  Tauragiškiai pageidauja, kad ir mūsų mieste atsirastų kolumbariumas.
Tauragės rajono savivaldybei paskelbus apklausą ar reikia Tauragei kolumbariumo, paaiškėjo, kad gyventojai pritaria tokiai iniciatyvai. Klausimas dėl kolumbariumo statybos bus keliamas artimiausiame rajono tarybos posėdyje. Jei kolumbariumo statybai bus pritarta, jis bus renčiamas didžiausiose- Papušynės kapinėse.

Šių metų birželio 6 dieną Tauragės rajono savivaldybės internetinėje svetainėje paskelbta gyventojų apklausa, kurioje žmonės kviesti išreikšti savo nuomonę, reikia Tauragėje statyti kolumbariumą ar ne. Taip pat skelbta, jog kolumbariumas galėtų būti statomas Papušynės kapinėse. Savo nuomonę šiuo klausimu žmonės galėjo pareikšti elektroniniu paštu bei nurodytu telefonu iki birželio 25 dienos. Dabar jau žinoma, kad apklausoje dalyvavo kiek daugiau nei 30 Tauragės miesto bei rajono gyventojų. Pasak mero patarėjos Ritos Grigalienės pirmą kartą savivaldybės skelbtoje apklausoje dalyvavo toks, pakankamai didelis, skaičius žmonių. Kitos apklausos tokio gyventojų dėmesio nesulaukdavo. Ir svarbiausia- visi išsakiusieji savo nuomonę buvo vieningi- kolumbariumą Tauragėje statyti būtina.

Tad pageidavome sužinoti kokie tolimesni rajono savivaldybės žingsniai. Rajono savivaldybės vadovai tvirtina, kad Tauragėje kolumbariumas tikrai atsiras, juolab, kad ir gyventojai išreiškė šiuo klausimu tvirtą savo nuomonę. Tauragei, bent kol kas, užtektų kolumbariumo kuriame būtų įrengtos 45 nišos su 4- iomis vietomis urnai kiekvienoje. Vienos vietos kaina būtų apie 3 tūkst. litų. Manoma, kad kolumbariumo statybai pakaktų 70-ies tūkst. litų. Jis nebūtų atiduotas į privačias rankas. Kolumbariumo savininku taptų rajono savivaldybė.
Kolumbariumo statybai Papušynės kapinėse dar turi pritarti rajono savivaldybės taryba. Tarybos nariai balsuojant turėtų nepamiršti išreikštos gyventuojų nuomonės ir į ją atsižvelgti. Tad tikimasi, kad kolumbariumas didžiausiose mūsų miesto- Papušynės kapinėse atsiras jau kitų metų vasarą.
Tuo tarpu šiose kapinėse artimųjų kapavietes tvarkančių žmonių nuomonės skirtingos. Vieni tikino, kad kolumbariumas būtinas. Pastačius jame urną, nuo artimųjų pečių nukristų kapų priežiūros rūpesčiai ir vargai. O štai kitiems labiau priimtinas dabar Lietuvoje vyraujantis tradicinis palaikų laidojimo būdas.

Kolumbariumai yra įrengti Vilniaus Liepynės, Kauno Petrašiūnų, Klaipėdos, Šiaulių, Jonavos miestų kapinėse. Kolumbariumus planuoja statyti Panevėžys bei Utena.
Kainos įvairios. Kauno Petrašiūnų kapinėse įrengtame kolumbariume palaidoti urną su artimo žmogaus pelenais bei ten ją laikyti 25- erius metu kainuoja 1200 litų. Dar reikia sumokėti 1800 litų vienkartinį mokestį. Vilniuje viena vieta kainuoja neitin daug- 1500 litų. Tačiau kasmet dar privalu mokėti 60 litų papildomą mokestį.
Dažniausia, vietos kolumbariume, kaip kapavietės kapinėse, iš anksto įsigyti negalima.

 Data: 2013-07-05 , Komentarų: 0
Skaityti komentarus   Parašyti komentarą
  
 [ 2013-08-29 ]  Klausimas:
 Ar žiūrėsite Europos vyrų krepšinio čempionatą?
Taip, būtinai
Žiūrėsiu, jei turėsiu laiko
Seksiu naujienas internete
Krepšiniu nesidomiu
Komentarų: 0 ]  [ Balsų: 155 ]
Balsavimų archyvas
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB 'TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS' nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.