Naujienos     Foto  
TVK savitarnos svetainė  Vardas:    Slaptažodis:  
Pagrindinis meniu
  Naujienos 
  Foto
  TVK AIS
  TVK paštas
TVK
 Bevielis internetas
 Internetas
 Kabelinė televizija
 Optinis internetas
 Papildomos paslaugos
 Kontaktai
Dienos vaizdelis
Tinklinio mylėtojų turnyras
Renginiai Tauragėje
2021 Kovas
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
  Šilalė paminėjo miesto įkūrimo 480- ąsias metines.
Šilalės miestui- 480 metų. Paminėdamas šią datą, rugpjūčio 14- 15 dienomis Šilalės miestas linksmai šurmuliavo - čia vyko miesto šventei „Šilalei 480“ skirti renginiai. O jų būta kuo įvairiausių- menininkų, tautodailininkų, fotografų, gėlininkų parodos, rajone vykdomų projektų vizualizaciniai pristatymai, sporto varžybos, koncertai, kūrybinės dirbtuvės, spektakliai bei kiti renginiai.

Jau 5 - ti metai Šilalėje gyvuoja tradicija miesto šventę rengti rugpjūčio viduryje per Žolinę. Tradiciškai pasveikinti šilališkių atvyksta ir miestų iš užsienio šalių, su kuriais Šilalė palaiko draugystės ryšius, delegacijos.
Daugiausia šurmulio Šilalėje būta Žolinių dieną - rugpjūčio 15- ąją. Nuo pat ryto įvairiuose miesto vietose, sporto aikštynuose vyko sporto varžybos- Dariaus ir Girėno progimnazijos stadione rungtyniavo futbolininkai, greta pačiame miesto centre tyvuliuojančio tvenkinio įrengtoje tinklinio aikštelėje, vyko paplūdimio tinklininkų kovos o prie sporto klubo „Olimpas“ rinkosi galiūnai. Čia surengtos štangos spaudimo nuo krūtinės varžybos. Vaikinai ir vyrai kovojo 4- iose svorio kategorijose. Merginų ir moterų pasigalynėti su štanga susirinko kiek mažiau- tik keturios. Čia puikų rezultatą parodė ir nugalėtoja tapo Daiva Milišauskienė, 25 kilogramų svorį nuo krūtinės pakėlusi net 26 kartus.

Lygiai 12 valandą visi rinkosi į Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią kur aukotos mišios už Šilalės kraštą ir jo žmones. Bažnytinėmis vėliavomis bei gėlių puokštėmis išdabintoje bažnyčioje vyravo susikaupimas, tačiau jautėsi ir šventinės nuotaikos. Tuoj po mišių surengta neeilinė ceremonija. Trims iškiliems, iš Šilalės krašto kilusiems vyrams suteikti Šilalės garbės piliečių vardai.

Rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, jo pavaduotojas Raimundas Vaitiekus, kartu su kitais savivaldybės administracijos vadovais, miesto garbės piliečio regalijas įteikė: inžinieriui, pirmajam po Nepriklausomybės atkūrimo, Lietuvos Vyriausybės susisiekimo ministrui Jonui Biržiškai, profesoriui, habilituotam medicinos mokslų daktarui, kardiologui Pranui Šerpyčiui bei Lietuvos metraštininkui, Vilniaus universiteto tautinės savasties puoselėtojui, „Miško brolių“ draugijos nariui Albinui Kentrai.

Nuo šiol Šilalės miesto garbės piliečių vardus nešios 6 žmonės. Visiems jiems sugiedota „Ilgiausių metų“. Vienas apdovanotųjų pabrėžė, kaip svarbu mažai mūsų tautai išlaikyti savo tradicijas, savastį bei kalbą.
Šventės dieną šilališkiai bei miesto svečiai turėjo progą apžiūrėti priešgaisrinės, Valstybės sienos apsaugos, policijos technikos bei ginkluotės parodą, paplaukioti miesto tvenkinyje su ugniagesių gelbėtojų aerokateriu, vaikučiai mielai bendravo su policijos simboliu - šuneliu Amsiu.
Daugybė linksmybių vyko ir centriniame miesto skvere. Šimtai vaikų tiesiog šėlo muilo putų debesyse. Jų džiaugsmui nebuvo ribų - nesvarbu, kad su rūbais, vaikai drąsiai nėrė į didžiulį putų debesį ir kuriam laikui dingdavo iš susirūpinusių tėvelių akių. Tačiau nė vienas nepaskendo- išnirusių iš debesies vaikų akys liudijo- jiems labai gera.

Daugybė jaunimo vaikų bei suaugusiųjų taip pat veržėsi pabūti su žinoma televizijos laidų vedėja, dailininke Nomeda. Ši viešnia surengė šilališkiams piešimo ant puodelių dirbtuves. Paaiškėjo, jog šilališkiai išties yra talentingi menininkai. Jų išpiešti puodeliai darė įspūdį ne tik žiūrovams bet ir pačiai mokytojai.

Tuo pat metu vyko ir oficialus miesto šventės renginys. Miestų bičiulių iš užsienio šalių delegacijos, Šilalės garbės piliečiai, kiti svečiai rinkosi į Kultūros namus. Čia svečiams surengtas iškilmingas furšetas. Išsakyta daug sveikinimų, pasikeista dovanomis, dar kartą pagerbti žmonės, kuriems buvo suteikti Šilalės garbės piliečių vardai. Iškilmingų pietų metu šilališkius su jų švente sveikino: Europos Parlamento narys Zigmas Balčytis, Seimo nariai: Kęstas Komskis, Egidijus Vareikis, Remigijus Žemaitaitis.

 Data: 2013-08-19 , Komentarų: 0
Skaityti komentarus   Parašyti komentarą
  
 [ 2013-08-29 ]  Klausimas:
 Ar žiūrėsite Europos vyrų krepšinio čempionatą?
Taip, būtinai
Žiūrėsiu, jei turėsiu laiko
Seksiu naujienas internete
Krepšiniu nesidomiu
Komentarų: 0 ]  [ Balsų: 155 ]
Balsavimų archyvas
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB 'TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS' nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.