Naujienos     Foto  
TVK savitarnos svetainė  Vardas:    Slaptažodis:  
Pagrindinis meniu
  Naujienos 
  Foto
  TVK AIS
  TVK paštas
TVK
 Bevielis internetas
 Internetas
 Kabelinė televizija
 Optinis internetas
 Papildomos paslaugos
 Kontaktai
Dienos vaizdelis
Automobilių kroso čempionatas
Renginiai Tauragėje
2021 Kovas
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
  Skaudvilėje visą savaitgalį šurmuliavo tradicinė miesto šventė
Skaudvilėje jau tapo tradicija kiekvieną rudenį pasitikti gražia, net kelias dienas trunkančia, švente. Nebe pirmus metus ją organizuoja bendruomenė „Skaudvilės kraštas“. Nors oras ir nelepino, atrakcijų bei dalyvių šventėje netrūko.

Rugsėjo 14-15 dienomis Skaudvilėje šurmuliavo tradicine tapusi miestelio šventė. Jau šeštadienio vakarą skaudviliškiai, svečiai ir visi norintys smagiai praleisti laiką, skubėjo į Skaudvilės širdimi vadinamą Liaudies aikštę. Nors dangus vis gąsdino lietumi, noras pamatyti ir išsiaiškinti ką aikštėje veikia gausios priešgaisrinės, valstybės sienos apsaugos tarnybos bei policijos pajėgos, vertė į besiniaukstantį dangų nekreipti dėmesio. Juolab, kad nuotaiką kėlė ir scenoje visus sveikinantys vedantieji, žadėję visą puokštę smagių pasirodymų jau pirmąją šventės dieną.
Pirmosios susirinkusius pasveikino energingos šokių klubo Amadeus šokėjos, bei specialiai šventei dainą sukūręs autorinių dainų atlikėjas Arūnas Maurius.
Aktyvia bendruomene, pavykusiu įgyvendinti projektu džiaugėsi ir vienas iš šios šventės iniciatorių, rengėjų, bendruomenės „ Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.
Kol šventė įsivažiavo, seniūnijos kieme savo gebėjimus demonstravo jaunieji dailininkai- čia rengtas vaikų piešinių ant asfalto konkursas saugumo tema. Konkurse dalyvavę vaikai paskatinti vertingais prizais.

Atvykusioms tarnyboms berikiuojant techniką, besiruošiant pasirodymams, paskelbta ir viktorina apie saugų elgesį gatvėje- formuotos komandos, ruošti klausimai, priminta apie šventėje dalinamas liemenes, lankstinukus, apie saugumą.
Didžiausia visų dėmesį traukė ekstremalios pramogos. Kas po vieną, kas keliese, kitų palaikomi išmėgino automobilio apsivertimo imitavimo įrenginį. Galimybę įsitikinti, kaip svarbu pavojingose situacijose saugos diržai, susirinkusiems suteikė Lietuvos automobilių direkcijos atstovai prie susisiekimo ministerijos.

Supažindinti, ką be gaisrų gesinimo veikia priešgaisrinės tarnybos , atvyko ir rajono ugniagesiai. Jų kasdienybėje, ne tik malšinamos liepsnos, bet ir gelbėjimo darbai avarijose, pagalba spec. tarnyboms, medikams, policininkams, pagalba buityje, cheminių avarijų padalinių likvidavimas ir panašiai. Speciali įranga demonstruota ir aikštėje- imituojant žmonių išlaisvinimą iš automobilio po įvykusios avarijos.
Klausimų nestokota ir policijos pareigūnams- noriai sėsta į jų automobilius, apžiūrėta turima technika, išmėginti garsiniai signalai, aiškintasi, kokiu didžiausiu greičiu teko važiuoti persekiojant neklusnius eismo dalyvius ar nusikaltėlius.

Kad mūsų visų saugumą užtikrina ne viena tarnyba, ne tik pareigūnai žmonės, galinga technika, bet ir gyvūnai- įsitikinome stebėdami Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasirodymus. Puikiai dresuoti keturkojai draugai, visureigiai, keturračiai, naktinio matymo prietaisai puikiai pasitarnauja tramdant pažeidėjus.

Šventei įsibėgėjus, kiek rimo ir lietus, matyt debesis sklaidė į sceną lipantys atlikėjai- šokėjai, poetai, dainininkai, į susirinkusius prabilę bendrine bei žemaičių tarme. Juos keitė grupė „ Parkas“ iš Kauno bei charizmatiškoji Vitalija Katunskytė.
Šeštadienio vakarą vainikavę fejerverkai, jau sekmadienį visus kvietė įsisukti į šurmuliuojančią tautodailininkų, amatininkų ir ūkininkų mugę. Vėliau bažnyčioje vyko iškilmingos mišios ir Šventojo Kryžiaus išaukštinimo atlaidai. Sakralinės muzikos atlikėjai pristatė originalias bažnytines giesmes, linksmintasi koncertuojant grupei „ Karčiama“ .
Abi dienas vaikus džiugino atrakcionai, visus aktyviausius- rengiamos loterijos bei smagus suėjimas.
Dar kartą nuoširdžiai dėkota šventės organizatoriams, gausiam būriui rėmėjų, visiems- padėjusiems surengti šventę ir joje dalyvavusiems.

 Data: 2013-09-18 , Komentarų: 0
Skaityti komentarus   Parašyti komentarą
  
 [ 2013-08-29 ]  Klausimas:
 Ar žiūrėsite Europos vyrų krepšinio čempionatą?
Taip, būtinai
Žiūrėsiu, jei turėsiu laiko
Seksiu naujienas internete
Krepšiniu nesidomiu
Komentarų: 0 ]  [ Balsų: 155 ]
Balsavimų archyvas
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB 'TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS' nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.