Naujienos     Foto  
TVK savitarnos svetainė  Vardas:    Slaptažodis:  
Pagrindinis meniu
  Naujienos 
  Foto
  TVK AIS
  TVK paštas
TVK
 Bevielis internetas
 Internetas
 Kabelinė televizija
 Optinis internetas
 Papildomos paslaugos
 Kontaktai
Dienos vaizdelis
Tinklinio mylėtojų turnyras
Renginiai Tauragėje
2019 Gruodis
PATKPŠS
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
  Stačiatikių šventikas su tauragiškiais dalijosi įspūdžiais iš kelionių po šventas vietas
Viešojoje miesto bibliotekoje vykęs susitikimas su Tauragės stačiatikių klebonu- igumenu Aleksijum, sutraukė didelį būrį tauragiškių. Igumenas dalijosi prisiminimais apie kelionę į šventas Graikijos vietas.

Tik nuo gegužės mėnesio Tauragės stačiatikių cerkvėje besidarbuojantis igumenas Aleksijus, pakvietė tauragiškius į susitikimą. Miesto Viešojoje bibliotekoje vykęs stačiatikių šventiko ir miestelėnų susitikimas buvo gera proga visiems artimiau susipažinti, bei paklausyti Aleksijaus pasakojimo apie jo kelionę po šventąjį Atono kalną. Atono kalnas- tai ištisas pusiasalis , ant kurio aukštų uolų stūkso daugybė įspūdingo grožio vienuolynų.
Igumenas Aleksijus prisistatydamas tauragiškiams visų pirma atsiprašė, kad pasakos savo įspūdžius iš kelionės po Graikiją rusų kalba. Šventikas prieš atvykdamas į Tauragę ilgus metus gyveno Latvijoje. Ten dirbo vienoje šios šalies cerkvių ir yra gan neblogai pramokęs latvių kalbą. Aleksijus tikisi, kad dirbdamas šventiku mūsų mieste, pramoks ir lietuvių kalbą.
Pasitelkęs vaizdines priemones, stačiatikių šventikas labai patraukliai dėstė savo įspūdžius iš tolimos kelionės. Ekrane susitikimo dalyviai galėjo stebėti įspūdingus Graikijos vaizdus, ant aukštų uolų pakibusius, prieš daugelį amžių statytus vienuolynus. Pasak Aleksejaus, vienuolynai čia pradėti statyti dar keturioliktajame amžiuje.

Atono kalnas- tai lyg valstybė valstybėje, iki šiol savo sienų neleidžianti peržengti moterims. Priežastis paprasta- dauguma ten įsikūrusių vienuolynų- vyrų vienuolynai ir moterys ten iki šiol nepageidaujamos. Per dieną Atone, į kurį gražiausi vaizdai atsiveria nuo įlankos pusės, turi teisę išsilaipinti iki šimto žmonių. Daugiausia- dvasininkų luomo, ir net devyni dešimtadaliai jų- pravoslavai. Šioje vienuolių respublikoje nepriklausomybė ir autonomija buvo rūpestingai saugoma visuomet. Vienuolynai priklauso ne tik graikų vienuoliams. Atone yra ir serbų, bulgarų, rusų, ukrainiečių vienuolynai. Didinguose pusiasalio statiniuose dabar gyvena kiek daugiau nei 1500 vienuolių. Senaisiais laikais jų čia buvo net 40 000.
Vienuolynuose filmuoti bei fotografuoti yra draudžiama, tačiau Aleksijui, kaip šventikui, buvo padaryta išimtis ir bibliotekos skaitykloje susirinkę tauragiškiai galėjo grožėtis įstabia vienuolynų vidaus architektūra. Vienuolynuose gausu senojo bizantiškojo meno kūrinių. Tai ilgus amžius kauptos vertybės: freskos, ikonos, senoviniai rankraščiai, ginklai. Jie išties yra neįkainojami ir galbūt todėl į daugumą vienuolynų norinčių pakliūti turistų skaičius griežtai ribojamas.
Susitikimas su šiuo įdomiu žmogumi, vakaro svečiams paliko gilų įspūdį. Jie puikiai praleido laiką ir atsisveikindami dėkojo igumenui Aleksijui už įsimintinas šio vakaro akimirkas.


 Data: 2008-12-18 , Komentarų: 1
Skaityti komentarus   Parašyti komentarą
  
 [ 2013-08-29 ]  Klausimas:
 Ar žiūrėsite Europos vyrų krepšinio čempionatą?
Taip, būtinai
Žiūrėsiu, jei turėsiu laiko
Seksiu naujienas internete
Krepšiniu nesidomiu
Komentarų: 0 ]  [ Balsų: 153 ]
Balsavimų archyvas
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB 'TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS' nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.